Havayolu Taşımacılığı Genellemeleri – Çözümleri

Havayolu Taşımacılığı Genellemeleri – Çözümleri

 

Havayolu taşımacılığında hepimiz zaman zaman bazı klişe cümleler ile karşılaşmışızdır. Bunlar örneğin; “Havayolu ile taşımak istiyorum ama çok pahalı” veya “ Hızlı diye yolladım 3 aktarma yaptı denizyolu taşımacılığı ile daha çabuk giderdi” şeklinde cümleler olabilir. Aslına bakarsanız bu cümleler bazı durumlar için doğru olmakla birlikte bazı durumlar için kesinlikle yanlıştır.

 

Sizin kargonuzun gideceği destinasyondan başlamak üzere; kargonuzun ağırlığı ve boyutu, mal cinsi, buradaki ve gideceği ülkelerdeki gümrük mevzuatları, hangi havayolu ile gönderildiği, aktarmalı gönderiliyor ise aktarmanın nereden yapıldığı ve oradaki mevcut durum gibi çok fazla değişkenin etkilediği bir yapıdır. Bunların her biri yüklemenin gidişatı hakkında çok önemli, hayati detaylardır.

 

Bu detayların göz ardı edilip, sadece aktarmalı servis 3-4 gün servis süre ile hava navlunu göz önüne aldığınızda uygun gözüken bir servis aktarma limanındaki yoğunluk sebebi ile 1 haftadan fazla bir süre gitmeyebilir. Bu da sadece daha düşük maliyetli olarak seçtiğiniz servisin alıcınız kargosunu hala alamadığı için size negatif geri dönmesi ile size çok daha yüksek maliyetlere neden olabilir. Ama bu demek değildir ki her aktarmalı servis kötüdür. Kimi zaman direkt servislerdeki yoğunluk sebebi ile aktarmalı servisler direkt servislerden bile çabuk gitmektedir.

Havayolu taşımacılığı pahalı gözükse bile kimi yüklemeleriniz için hem ucuz hem de daha hızlı bir alternatif olabilir. Örneğin 100-150 kgs bir malzemenin parsiyel karayolu yüklemesi olarak organize edildiğinde oluşacak maliyetinize denk bir maliyetle hatta bazen daha bile altına bu yüklemenizi havayolu taşımacılığı ile organize etme şansınız bulunmaktadır.

 

Bu yüzden genellemelerden kaçınıp her zaman güncel ve eksiksiz bilgiyi almak bunun doğrultusunda seçimlerinizi yapmak gönderinizin sağlıklı ve hızlı bir şekilde teslimatı için çok önemli bir konudur.  Bu bilgileri eksiksiz ve zamanında almak için Türkiye’de butik lojistik hizmetinin öncülerinden olan Pikap Lojistik  doğru adres olacaktır.

 

Lojistik her gün kendini yenileyen, güncellenen bir olgu olup buna ayak uydurmayan firmalar ve bireyler geride kalarak rakipleri ile rekabet etme şansını kaybedeceklerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Menşe Şahadetnamesi başlıklı makalemizde Menşe Şahadetnamesi hakkında bilgiler verilmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: