Tehlikeli Maddelerin Ambalajlanması

Hava yolları kargoda Tehlikeli maddelerin taşınma ve depolanma sürecindeki en önemli unsurlardan biri kuşkusuz paketlenmesidir. Türkiye’de tehlikeli maddelerin; normal kargoların paketlenmesinde kullanılan ambalajlar ile ve doğru beyan edilmeden taşınması hava kargo taşımacılığı sektörü için kötü sonuçlar doğuracaktır ve bu durum büyük tehlikeler içermektedir. Tehlikeli maddelerin yurt içinde ve yurt dışında güvenli taşınabilmesi için gerekli UN sertifikalı ambalajların sektörde kullanılması hava kargo taşımacılığı emniyeti ve güvenliği açısından önem arz etmektedir.

Maalesef İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kargo terminalinde çıkan yangını dün gibi hatırlamaktayız. İşte bu gibi acı tecrübeler bize bu işin ne kadar ciddiye alınması gerektiğini bir kez daha anımsatmaktadır. Mevcut sorunların en büyüğü kişilerin mutlak kullanılması gereken bu türlü ambalajların varlığından haberdar olmamalarıdır. Bu noktada devreye hava yolları kargo sektöründe ambalajlama hizmeti veren firmaların girmesi gerekmektedir. Bu firmalar müşterilerine hangi tip kargonun kaç kilo ve ne şekilde taşınması gerektiği uluslararası standartlarca belirlenmiş bilgileri açık ve net bir biçimde müşterilerinin kolayca ulaşabileceği ve yararlanabileceği kaynaklar yaratmalıdırlar. Bunun en güzel örneği firmaların ambalajlama hizmetlerini sosyal ağlara taşımalarıdır.

Hava yolları kargonun ülkemizdeki yeri de Hem taşıma ve ambalajlama konusunda seçenekler sunarak hem de bu seçeneklerin doğru ve güvenli bir biçimde kullanılması için danışmanlık hizmeti verecek. Bu sistemle birlikte müşteriler kısa bir süre içinde istedikleri ambalaj tipini ve kargo şirketini seçebilecekler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s